اصول سئو

اصول سئو

سرفصل های اصلی مقاله:

 • اصول سئو
 • محتوا در رتبه‌بندی گوگل چه تأثیری دارد؟
 • هدف از تولید محتوا چیست؟
 • چند عنصر ضروری اصول سئو
 • استفاده از کلمه کلیدی
 • URL ها
 • بهینه‌سازی برچسب عنوان
 • بهینه‌سازی متا
 • استفاده از کلیدواژه در پاراگراف اول
 • بهینه‌سازی عنوان اصلی
 • بهینه‌سازی Heading 2
 • روش‌های سئو کلاه‌سیاه کدام اند؟

اصول سئو

امروزه برای تولید محتوا، استفاده از سئو و رعایت اصول سئو یک امر بدیهی است چراکه با رعایت اصول سئو می‌توان به راحتی از رقبای خود پیشی گرفت. کار با اصول سئو بسیار راحت است و شما می‌توانید بامطالعه و دیدن ویدئوهای آموزشی در این زمینه بیشتر در مورد اصول سئو آشنا شوید.

محتوا در رتبه‌بندی گوگل چه تأثیری دارد؟

محتوا عامل اساسی در رتبه‌بندی گوگل است. زیرا محتوا یکی از قوی‌ترین نشانه‌های رتبه‌بندی در گوگل به‌حساب می‌آید. امروزه اکثر بازاریاب‌ها مشکل تولید محتوای مناسب دارند چراکه تولید محتوا مانند گذشته نیست. برای کسب رتبه در صفحه‌ی نتایج موتور جستجو شما نیاز به یک تولید محتوای مناسب و قوی دارید. پس برای محتوای خود هدف داشته باشید، زیرا این امر از اهمیت بالایی برخوردار است. برای پر کردن وبلاگ و یا سایت خود بهتر است از هر پست یا محتوایی استفاده نکنید.

هدف از تولید محتوا چیست؟

یکی از هدف‌های تولید محتوا کسب رتبه در SERP (صفحة نتایج موتور جستجو) است و به دست آوردن بک لینک برای بالا آوردن سایت و همچنین آموزش به مخاطبان است. یکی دیگر از هدف‌های تولید محتوا، جذب مشتریان احتمالی است.
قالب محتوا باید باهدفی که در نظر دارید متناسب باشد بنابراین درک کامل از گذاشتن تولید محتوا و بارگذاری آن مهم است.

چند عنصر ضروری اصول سئو 

اصول سئو
اصول سئو چیست؟

استفاده از کلمه کلیدی

برای تولید محتوا، کلمه کلیدی اهمیت به سزایی دارد. پس برای شروع نوشتن و یا تولید یک متن ابتدا باید کلمه کلیدی محتوا مشخص شود.

به‌صورت کورکورانه محتوا تولید نکنید.برای کلمه کلیدی‌های خود، برنامه‌ای بر این اساس فرمول‌بندی نمایید چراکه با این کار می‌توانید در مسیری درست و رو به رشد قرار بگیرید. باید توجه داشت که کلمه کلیدی‌های انتخابی شما بر دیگر عوامل صفحه تأثیر می‌گذارد. پس از ابتدای تولید محتوا، کلمه کلیدی‌های خاص و هدفمند تعیین کنید تا بتوانید در گوگل رتبه مناسب کسب نمایید.

 می‌توانید از ابزارهایی مثل برنامه‌ریز کلیدواژه گوگل و یا google trends برای تعیین کلمه کلیدی خود ابتدا کلمه کلیدی مورد نظر را در این ابزارها وارد کنید تا متوجه میزان سختی کلمه کلیدی‌ خود شوید و پس از بررسی، کلمه موردنظر خود را تعیین کنید.در واقع می‌توانید از این ابزارها  به‌عنوان اساس کار خود استفاده کنید.

URL ها

به گفته‌ی مت کات مدیر گروه مبارزه با هرزنامه استفاده از 3 تا 5 کلمه در آدرس URL مطلوب است. بر اساس الگوریتم گوگل، اکثر کلماتی که طولانی هستند، معمولاً اعتبار زیادی به محتوا اضافه نمی‌کنند. همان‌طور که ساختار URL سازگار با موتورهای جستجو است و برای آن‌ها مفید می‌باشد، برای کاربران نیز سودمند است.

بهینه‌سازی برچسب عنوان

یکی از عناصر مهم در اصول سئو برچسب عنوان است که بهینه‌سازی آن کار ساده ای است. زمانی که برچسب عنوان بهینه‌شده را می‌نویسید استفاده از کلمه کلیدی هدف، بهترین گزینه است.

 

اصول سئو
اصول سئو چیست؟

بهینه‌سازی متا

توضیحات متا قسمتی از محتوای شما به‌حساب می‌آید و به‌عنوان یکی از عناصر اساسی اصول سئو در نظر گرفته می‌شود، زیرا این بخش در صفحه‌ی نتایج گوگل شما دیده می‌شود. می‌توان گفت که گوگل چند سالی می‌شود که به توضیح متا به‌عنوان عامل رتبه‌بندی نگاه نمیکند؛ اما شما به آن اهمیت بدهید چراکه باعث می‌شود محتوای مطلب شما مشخص شود و همچنین تعداد کلیک‌های آن افزایش یابد. سعی کنید توضیح متای مناسب و خوبی بنویسید، زیرا این کار باعث می‌شود تا تعداد کلیک‌های شما افزایش پیدا کند. دقت نمایید که توضیحات متای خود را کمتر از 160 کارکتر در نظر بگیرید.

استفاده از کلیدواژه در پاراگراف اول

از کلمات کلیدی به‌موقع استفاده نمایید، زیرا استفاده‌ی زیاد از کلمه‌ی کلید باعث می‌شود که محتوای شما جالب به نظر نیاید و همچنین در گوگل نیز اعتبار سایت شما پایین می‌آید. پس این کار را به‌صورت طبیعی انجام دهید و از کلمات کلیدی اصلی به نحو احسنت استفاده نمایید. کلمه کلیدی اصلی در پاراگراف اول محتوای صفحه بهتر است در 100 کلمه‌ی اول قرار بگیرد؛ بنابراین می‌توان گفت که استفاده از کلیدواژه در پاراگراف اول از عناصر اساسی اصول سئو به‌حساب می‌آید.

بهینه‌سازی عنوان اصلی

می‌توان گفت که برچسب‌های عنوان دارای یک سری سلسله‌مراتب هستند که مهم‌ترین آن عنوان H1 است که تا آخر صفحه می‌توانید از هدینگ ها به ترتیب اهمیت استفاده نمایید. هدینگ یک را باید عنوان اصلی صفحه‌ی خود در نظر بگیرید. هدینگ یک معمولاً همان بخش عنوان در سیستم‌های مدیریت محتوا است. اگر می‌خواهید از وردپرس استفاده نمایید، عنوان اصلی در بالای صفحه قرار دارد و شاید بتوان گفت که جزو اصول سئو به‌حساب می‌آید، زیرا عنوان صفحه از بخش‌های مهم در تولید محتوا است و هر مطلبی نیاز به‌عنوان دارد.

بهینه‌سازی Heading 2

بعد از سر تیتر H1 به بهینه‌سازی هدینگ 2 می‌پردازیم. اگر برخی از تیترها اهمیت شان یکسان بود، از برچسب H2 استفاده کنید و اگر در بعضی از این تیتر ها زیرشاخه وجود داشت از H3 استفاده نمایید. می‌توانید از شکل تغییریافته‌ی کلمات کلیدی در درون عناوین H2 نیز استفاده کنید.

اصول سئو
اصول سئو چیست؟

روش‌های سئو کلاه‌سیاه کدام اند؟

 • خرید بک لینک
 • استفاده از کلمات کلیدی پرتکرار
 • تبلیغ‌های زیاد و آزاردهنده
 • محتوای تکراری
 • مخفی کردن لینک ها و متن ها

 

 

 

 

 


دانلود مقاله دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *